Министар без портфеља задужен да прати стање, предлаже мере и учествује у координацији активности у области односа Републике Србије са дијаспором, Ђорђе Милићевић, потписао је уговоре о реализацији летњих тематских кампова за младе из дијаспоре и региона, који ће бити одржани у Шиду, Лозници и Богатићу.
Уговор је у Лозници, која је била домаћин свечаности потписивања уговора, у име Општине Шид потписала Бранимирка Риђошић, помоћник председника општине.
Министар је овом приликом истакао да је „наша обавеза да њихов боравак у својој земљи буде што лепши: да упознају нове другаре, науче нешто ново из историје, традиције и културе и да се додатно повежу са матицом“.
Општина Шид и млади који су учествовали на прошлогодишњем кампу, носе најлепше успомене и драгоцена знања. Добру праксу не треба мењати, зато ће млади из више земаља дијаспоре и региона и ове године, у периоду од 2. до 5.јула, осим о култури и знаменитостима нашега краја, стицати знања из области екологије и позитивних примера у области заштите животне средине.
Општина Шид захваљује Кабинету министра без портфеља задуженог да прати стање, предлаже мере и учествује у координацији активности у области односа Републике Србије са дијаспором на челу са министром Милићевићем што су баш нашу општину поново препознали као достојног домаћина младих из региона и дијаспоре.

