Izaberite stranicu
VAKCINACIJA U BATROVCIMA, GIBARCU I ILINCIMA

VAKCINACIJA U BATROVCIMA, GIBARCU I ILINCIMA

Opština Šid u saradnji sa Domom zdravlja Šid sprovodi imunizaciju u naseljenim mestima šidske opštine.
Danas su vakcinu, bez prethodne prijave, bili u prilici da prime svi zainteresovani građani u naseljenim mestima Batrovci, Gibarac i Ilinci.
Do danas je na teritoriji opštine Šid vakcinisano ukupno 15.973 građana. Prvu dozu vakcine je primilo 6.391, a revakcinisano je 9.582 građana.
Vakcine su nabavljene zahvaljujući Vladi i predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću.

PREDSEDNIK OPŠTINE ŠID ZORAN SEMENOVIĆ SASTAO SE SA PREDSTAVNICIMA REPUBLIČKOG I POKRAJINSKOG SINDIKATA POLJOPRIVREDE I ZAPOSLENIMA U POLJOPRIVREDI

PREDSEDNIK OPŠTINE ŠID ZORAN SEMENOVIĆ SASTAO SE SA PREDSTAVNICIMA REPUBLIČKOG I POKRAJINSKOG SINDIKATA POLJOPRIVREDE I ZAPOSLENIMA U POLJOPRIVREDI

Predsednik opštine Šid Zoran Semenović sastao se danas sa predstavnicima sindikata Živoradom Kolarevićem predsednikom Sindikata poljoprivrede Srbija, Milisavom Đorđević sekretarom Sindikata Srbije, Miloradom Bradonjićem predsednikom pokrajinske organizacije Sindikata poljoprivrede, poverenikom Sindikata opštine Šid Zoranom Zec i predstavnicima Victoriaoil, Šidine, ZZ Graničar, šumarija i predstavnicama aktiva žena.
Tema sastanka bila je kako i na koji način unaprediti saradnju između lokalne samouprave i sindikatom radnika u poljoprivredi, vodoprivredi i šumarstvu. Na obostrano zadovoljstvo tokom konstruktivnog razgovora dogovoreni su prvi koraci ka unapređenju saradnje između Opštine Šid i predstavnika sindikata poljoprivrede.

ODLUKU O RASPISIVANJU JAVNOG OGLASA ZA DAVANJE U ZAKUP I NA KORIŠĆENJE POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U DRŽAVNOJ SVOJINI U OPŠTINI ŠID

Na osnovu člana 64. stav 3. Zakona o poljoprivrednom zemljištu („Službeni glasnik RS“, br.

62/06, 65/08 – dr. zakon, 41/09, 112/15, 80/17 i 95/18– dr. zakon), Pravilnika o uslovima i postupku davanja u zakup i na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini („Sl. glasnik RS“ br.16/2017, 111/2017, 18/2019, 45/2019, 3/2020, 25/2020 i 133/2020)  i člana 1. Odluke o određivanju nadležnog organa za sprovođenje postupka davanja u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini («Službeni list opštine ŠID» broj opštine Srema), Predsednik opštine  ŠID je dana

13.05.2021. godine, doneo

ODLUKU

O RASPISIVANJU JAVNOG OGLASA ZA DAVANJE U ZAKUP I NA KORIŠĆENJE POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U DRŽAVNOJ SVOJINI

U OPŠTINI ŠID

i raspisuje

O G L A S

ZA DAVANJE U ZAKUP I NA KORIŠĆENJE POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U DRŽAVNOJ SVOJINI U OPŠTINI ŠID

I

– Predmet javnog nadmetanja –

1.    Raspisuje se oglas za davanje u zakup i na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini po uslovima drugog kruga u opštini ŠID u sledećim katastarskim opštinama:

KOBroj jedinice javnog nadmetanjaPovršina (ha)Početna cena (din/ha)Depozit (din) 50%Period zakupaStepen zaštite
Adaševci20,230510.760,561.240,151 
Adaševci30,106210.760,55571,391 
Adaševci40,096210.760,60517,581 
Adaševci50,0890538,2023,951 
Adaševci60,010012.105,0060,531 
Adaševci230,05122.152,1555,091 
Adaševci240,305412.105,301.848,481 
Adaševci250,22682.152,12244,051 
Adaševci260,104910.760,53564,391 
Adaševci270,44819.415,802.109,611 
Adaševci280,21219.415,79998,551 
Adaševci330,73128.644,863.160,561 
Adaševci340,186410.760,571.002,881 
Adaševci350,152410.760,56819,951 
Adaševci370,00322.153,133,441 
Adaševci380,00887.621,5933,541 
Adaševci390,09579.415,78450,551 
Adaševci400,10222.152,15109,971 
Adaševci420,42854.705,721.008,201 
Adaševci430,03009.415,67141,241 
Adaševci440,03602.152,2238,741 
Adaševci450,06749.415,73317,311 
Adaševci460,032510.760,62174,861 
Adaševci470,0770538,1820,721 
Adaševci480,04872.152,1652,401 
Adaševci490,03469.415,90162,891 
Adaševci511,024810.760,565.513,711 
Adaševci520,05203.631,9294,431 
Adaševci540,02359.415,74110,641 
Batrovci590,517712.105,313.133,461 
Batrovci600,286310.760,571.540,371 
Batrovci610,283410.760,551.524,771 
Batrovci620,006210.761,2933,361 
Batrovci630,358010.760,561.926,141 
Batrovci640,380510.760,552.047,201 
Batrovci650,070010.760,57376,621 
Batrovci660,121510.760,58653,701 
Batrovci670,720110.760,563.874,341 
Batrovci680,780110.760,564.197,161 
Batrovci690,002710.759,2614,531 
Batrovci700,003010.760,0016,141 
Batrovci710,006110.760,6632,821 
Batrovci720,004510.760,0024,211 
Batrovci730,004510.760,0024,211 
Batrovci740,004510.760,0024,211 
Batrovci750,004510.760,0024,211 
Batrovci760,007710.761,0441,431 
Batrovci770,005310.760,3828,521 
Batrovci780,002210.759,0911,841 
Batrovci860,628712.483,063.924,051 
Batrovci871,258812.105,327.619,091 
Batrovci881,93722.152,112.084,531 
Batrovci890,180610.760,58971,681 
Batrovci900,222010.760,541.194,421 
Batrovci910,304410.760,551.637,761 
Batrovci920,210410.760,551.132,011 
Batrovci930,005110.760,7827,441 
Batrovci940,005110.760,7827,441 
Batrovci950,274112.105,331.659,031 
Batrovci970,017712.105,08107,131 
Batrovci980,14392.152,12154,841 
Batrovci990,088112.105,33533,241 
Batrovci1010,665410.760,573.580,041 
Batrovci1020,854812.105,325.173,811 
Batrovci1030,94022.152,111.011,711 
Batrovci1040,263612.105,311.595,481 
Batrovci1050,07752.152,1383,391 
Ilinci1110,09989.415,83469,851 
Ilinci1131,126410.760,566.060,351 
Ilinci1151,73582.152,111.867,821 
Ilinci1160,47312.152,10509,081 
Ilinci1171,45797.621,695.555,831 
Ilinci1220,857612.105,325.190,761 
Jamena1230,049311.158,82275,061 
Jamena1305,797310.760,5631.191,101 
Jamena13616,75767.164,9960.034,051 
Jamena13819,74772.421,2323.906,861 
Jamena1406,717110.760,5636.139,881 
Jamena1429,14269.756,0744.597,931 
Jamena14310,00009.756,0748.780,321 
Jamena1450,86569.415,804.075,161 
Jamena1473,302210.077,0716.638,251 
Jamena1480,38002.152,11408,901 
Jamena15110,00007.621,6938.108,451 
Jamena1522,05227.621,697.820,621 
Jamena1530,82757.308,573.023,921 
Jamena1541,67729.415,807.896,091 
Jamena1551,634810.760,568.795,681 
Jamena1563,17927.621,6912.115,441 
Jamena1580,128512.105,29777,771 
Jamena1600,17842.152,13191,971 
Jamena1679,000010.760,5648.422,521 
Jamena1685,09719.415,8023.996,641 
Jamena1692,27402.152,112.446,951 
Jamena1705,30548.499,6222.546,941 
Jamena1713,00002.152,113.228,171 
Jamena1722,50002.152,112.690,141 
Jamena1731,63072.152,111.754,721 
Jamena1748,55512.152,119.205,761 
Morović1750,340012.105,322.057,901 
Morović1780,60002.719,97815,991 
Morović1792,00002.719,972.719,971 
Morović1831,99292.152,112.144,471 
Morović18413,01052.719,9717.694,081 
Morović1861,57682.421,231.908,901 
Morović1891,75242.719,972.383,241 
Morović1900,209712.105,341.269,241 
Morović1910,069812.105,30422,481 
Morović2041,07942.152,111.161,491 
Morović2060,256812.105,331.554,321 
Morović2071,77212.421,232.145,331 
Vašica2160,96109.415,804.524,291 
Vašica2217,97392.152,118.580,351 
Vašica2221,18982.152,111.280,291 
Vašica2231,77772.152,111.912,901 
Vašica2240,39882.152,11429,131 
Vašica2251,27372.152,111.370,571 
Vašica2272,47438.531,2510.554,441 
Vašica2300,14559.415,81685,001 
Vašica2310,04397.621,64167,301 
Vašica2330,03963.228,5463,931 
Vašica2340,26082.152,11280,641 
Vašica2350,52989.415,802.494,251 
Vašica2360,13169.898,10651,301 
Vašica2370,061012.105,25369,211 
Vašica2380,030011.029,67165,441 
Vašica2390,13022.152,07140,101 
Vašica2400,079611.476,88456,781 
Višnjićev o2440,68531.882,99645,211 
Višnjićev o2461,73097.487,396.479,961 
Bačinci2530,000210.750,001,081 
Bačinci2541,51327.621,695.766,571 
Bačinci2550,667510.425,123.479,391 
Bačinci2610,368411.114,632.047,321 
Bačinci2630,353010.062,271.775,991 
Bačinci2640,202810.760,551.091,121 
Bačinci2650,179413.284,111.191,591 
Bačinci2660,329411.797,511.943,051 
Bačinci2680,35739.415,811.682,131 
Bačinci2690,316710.760,561.703,931 
Bačinci2700,292010.760,551.571,041 
Bačinci2710,183311.563,881.059,831 
Bačinci2720,235314.945,471.758,331 
Bačinci2740,206111.848,911.221,031 
Bačinci2750,115711.827,57684,221 
Bačinci2760,065711.646,88382,601 
Bačinci2770,061410.760,59330,351 
Bačinci2780,045711.337,20259,061 
Bačinci2790,057214.625,52418,291 
Bačinci2800,067811.300,00383,071 
Bačinci2810,055814.945,52416,981 
Bačinci2820,70349.859,343.467,531 
Bačinci2830,127510.760,55685,991 
Bačinci2840,094010.760,53505,751 
Bačinci2850,159311.136,22887,001 
Bačinci2860,22589.415,811.063,041 
Bačinci2870,09159.415,85430,771 
Berkasovo2880,904814.604,006.606,851 
Berkasovo2890,112713.599,91766,351 
Berkasovo2910,147313.599,861.001,631 
Berkasovo2920,06132.719,9083,371 
Berkasovo2930,23673.228,56382,101 
Berkasovo2940,106713.599,91725,551 
Berkasovo2950,088412.105,32535,061 
Berkasovo2960,07504.080,40153,011 
Berkasovo2970,06324.080,38128,941 
Berkasovo2980,087012.105,29526,581 
Berkasovo2990,15832.719,96215,291 
Berkasovo3000,18042.719,96245,341 
Bingula3032,42746.004,827.288,051 
Bingula3062,74532.719,973.733,571 
Bingula3070,491713.599,883.343,531 
Bingula3080,51938.693,862.257,361 
Bingula3090,44389.658,492.143,221 
Bingula3107,05372.421,238.539,321 
Bingula3110,69372.719,97943,421 
Bingula3120,222612.105,301.347,321 
Bingula3130,183614.945,481.371,991 
Bingula3140,78282.719,971.064,601 
Bingula3150,211710.760,561.139,011 
Bingula3161,71942.719,972.338,361 
Bingula3170,48832.719,97664,081 
Bingula3180,149414.945,451.116,431 
Bingula3190,11282.719,95153,411 
Bingula3200,055814.945,52416,981 
Đipša3210,78129.415,803.677,811 
Đipša3220,20619.415,82970,301 
Đipša3230,24031.524,18183,131 
Đipša3240,24031.524,18183,131 
Đipša3250,24579.415,791.156,731 
Đipša3260,46972.152,12505,421 
Đipša3270,06839.415,81321,551 
Đipša3280,10211.882,9696,131 
Đipša3290,39499.415,801.859,151 
Đipša3300,08561.524,1865,231 
Đipša3310,16361.883,01154,031 
Đipša3320,22629.415,781.064,931 
Đipša3330,10651.883,00100,271 
Đipša3340,16761.883,00157,791 
Đipša3351,52361.882,991.434,461 
Đipša3360,14241.524,16108,521 
Đipša3370,15299.415,83719,841 
Đipša3380,37807.621,691.440,501 
Đipša3390,17017.621,69648,221 
Đipša3400,21299.415,781.002,311 
Đipša3410,24039.415,811.131,311 
Đipša3420,13889.415,78653,461 
Đipša3430,16299.415,78766,921 
Đipša3440,56544.633,431.309,871 
Đipša3450,22809.415,791.073,401 
Đipša3460,55242.152,12594,411 
Đipša3470,18921.882,98178,131 
Đipša3480,06596.276,93206,821 
Đipša3490,39426.276,921.237,181 
Đipša3500,14537.621,68553,721 
Đipša3510,03179.415,77149,241 
Đipša3520,16407.621,71624,981 
Đipša3530,18346.276,94575,591 
Đipša3540,07729.415,80363,451 
Đipša3550,06649.415,81312,601 
Đipša3560,05651.883,0153,191 
Đipša3570,10211.882,9696,131 
Đipša3580,05361.883,0250,461 
Đipša3590,07591.883,0071,461 
Đipša3600,02301.883,0421,651 
Đipša3610,02636.276,8182,541 
Đipša3620,03209.415,94150,651 
Đipša3630,12709.415,83597,901 
Đipša3640,02451.882,8623,071 
Đipša3650,23201.524,18176,801 
Đipša3660,20147.621,70767,501 
Đipša3670,02232.152,0224,001 
Đipša3680,06459.415,81303,661 
Đipša3690,18091.882,97170,321 
Đipša3700,04631.524,1935,281 
Đipša3710,03602.152,2238,741 
Đipša3720,02192.152,0523,571 
Đipša3730,09571.524,1472,931 
Đipša3740,03139.415,65147,361 
Đipša3750,01879.416,0488,041 
Đipša3760,30869.415,811.452,861 
Đipša3770,73419.415,803.456,071 
Đipša3780,36589.415,801.722,151 
Đipša3790,19641.882,99184,911 
Đipša3800,13162.421,20159,321 
Đipša3810,01552.152,2616,681 
Đipša3820,01262.152,3813,561 
Đipša3830,22411.524,19170,781 
Đipša3840,49929.415,812.350,181 
Đipša3850,30549.415,821.437,791 
Đipša3860,36259.415,811.706,611 
Đipša3870,26089.415,801.227,821 
Đipša3880,51816.512,081.686,951 
Đipša3892,19479.415,8010.332,431 
Đipša3900,43489.415,802.046,991 
Đipša3910,18527.621,71705,771 
Đipša3920,36159.415,801.701,911 
Đipša3930,27159.415,801.278,191 
Đipša3940,54006.276,931.694,771 
Đipša3950,26621.524,15202,871 
Đipša3960,10361.524,1378,951 
Đipša3970,20182.152,13217,151 
Đipša3980,08161.882,9776,831 
Đipša3990,10329.415,79485,861 
Đipša4000,33099.415,811.557,841 
Đipša4010,04937.621,70187,871 
Đipša4020,32487.621,671.237,761 
Đipša4030,78876.276,922.475,301 
Đipša4041,18372.152,111.273,731 
Đipša4050,15329.415,80721,251 
Đipša4060,06269.415,81294,711 
Đipša4070,36182.152,10389,321 
Đipša4080,05651.524,2543,061 
Đipša4090,31147.621,681.186,701 
Đipša4100,05147.621,60195,881 
Đipša4110,04069.415,76191,141 
Đipša4120,02739.415,75128,531 
Đipša4130,11902.152,10128,051 
Đipša4140,02191.524,2016,691 
Đipša4150,56047.621,702.135,601 
Đipša4160,02529.415,87118,641 
Đipša4170,05689.415,85267,411 
Đipša4180,82222.152,10884,731 
Đipša4193,59491.882,993.384,581 
Đipša4200,30001.883,00282,451 
Đipša4215,29761.882,994.987,661 
Đipša4221,22111.882,991.149,661 
Đipša4231,75091.882,991.648,461 
Đipša4240,02881.524,3121,951 
Đipša4250,01339.415,7962,621 
Đipša4260,03451.524,0626,291 
Đipša4270,03991.882,9637,571 
Đipša4280,02731.254,9517,131 
Đipša4290,01112.152,2511,941 
Đipša4300,03609.415,83169,481 
Đipša4310,01767.621,5967,071 
Erdevik4343,50563.631,846.365,891 
Erdevik4350,626411.402,033.571,111 
Erdevik4380,57343.631,851.041,251 
Erdevik4391,10963.631,842.014,941 
Erdevik4405,48453.631,849.959,411 
Erdevik4410,223710.760,571.203,571 
Erdevik4420,985612.105,325.965,501 
Erdevik4430,40423.631,84733,991 
Erdevik4441,32803.631,842.411,541 
Erdevik4460,03752.720,0051,001 
Erdevik4473,17733.631,845.769,721 
Erdevik4480,019310.760,62103,841 
Erdevik4490,079310.760,53426,661 
Erdevik4500,08599.415,83404,411 
Erdevik4510,151913.599,871.032,911 
Erdevik4527,51713.631,8413.650,451 
Erdevik4540,57043.631,841.035,801 
Erdevik4550,144114.945,451.076,821 
Erdevik4560,16082.719,96218,691 
Erdevik4570,04072.719,9055,351 
Erdevik4593,33652.719,974.537,591 
Erdevik4601,071212.105,326.483,611 
Gibarac4670,248210.760,561.335,391 
Gibarac4689,208910.760,5649.546,461 
Gibarac4692,72062.421,233.293,601 
Gibarac4700,060512.105,29366,191 
Gibarac4710,087913.599,89597,711 
Gibarac4720,10152.421,18122,881 
Gibarac4731,04192.719,971.416,971 
Kukujevci4740,15102.710,53204,651 
Kukujevci4840,31269.415,801.471,691 
Kukujevci4850,247710.760,561.332,701 
Kukujevci4860,207512.105,301.255,931 
Kukujevci4870,251612.835,971.614,761 
Kukujevci4880,339912.105,332.057,301 
Kukujevci4890,225412.105,321.364,271 
Kukujevci4930,78262.421,22947,431 
Kukujevci4960,99301.882,99934,901 
Kukujevci4970,167912.105,301.016,241 
Kukujevci4990,122810.760,59660,701 
Kukujevci5002,51771.882,992.370,401 
Kukujevci5010,069710.760,55375,011 
Kukujevci5020,437512.105,332.648,041 
Kukujevci5030,569610.760,553.064,611 
Kukujevci5041,16641.882,991.098,161 
Kukujevci5050,06861.882,9464,591 
Kukujevci5060,07669.415,80360,631 
Kukujevci5071,1347538,23305,361 
Kukujevci5080,041912.105,25253,611 
Kukujevci5090,062810.760,51337,881 
Ljuba5100,14823.631,85269,121 
Ljuba5110,59133.631,851.073,751 
Ljuba5120,239510.760,541.288,581 
Ljuba5130,08549.415,81402,051 
Ljuba5140,14932.286,27170,671 
Ljuba5150,12239.415,78575,781 
Ljuba5160,22193.228,57358,211 
Ljuba5170,18743.631,86340,301 
Ljuba5180,12233.631,81222,091 
Ljuba5190,28203.631,84512,091 
Ljuba5200,24213.631,85439,631 
Ljuba5210,19313.631,85350,651 
Ljuba5220,16333.631,84296,541 
Ljuba5230,54783.631,84994,761 
Ljuba5240,16723.631,82303,621 
Ljuba5250,21293.631,85386,611 
Ljuba5260,19132.152,12205,851 
Ljuba5270,99599.415,804.688,601 
Ljuba5282,83242.152,113.047,821 
Ljuba5290,30003.631,83544,781 
Ljuba5300,14103.631,84256,041 
Ljuba5310,14573.631,85264,581 
Ljuba5320,15033.631,87272,931 
Ljuba5330,23483.631,86426,381 
Ljuba5340,15563.631,81282,561 
Ljuba5350,431610.760,572.322,131 
Ljuba5360,383010.760,552.060,651 
Molovin53718,47021.882,9917.389,601 
Molovin53815,97521.882,9915.040,571 
Molovin53922,85311.882,9921.516,081 
Molovin5411,97022.152,112.120,041 
Molovin5440,041710.760,67224,361 
Privina Glava5450,377412.105,332.284,271 
Privina Glava5460,096312.105,30582,871 
Privina Glava5470,16813.631,83305,261 
Privina Glava5480,121210.760,56652,091 
Privina Glava5490,061010.760,49328,201 
Privina Glava5500,07822.719,95106,351 
Privina Glava5510,05502.720,0074,801 
Privina Glava5520,085312.105,28516,291 
Privina Glava5530,089612.105,36542,321 
Privina Glava5540,15353.631,86278,741 
Privina Glava5550,087012.105,29526,581 
Sot5560,18322.421,23221,781 
Sot5570,00462.421,745,571 
Sot5631,49422.421,231.808,901 
Sot5650,06112.719,9783,101 
Sot56617,71172.421,2321.442,051 
Sot5671,65112.421,231.998,851 
Sot5680,29749.415,801.400,131 
Sot5690,24262.421,23293,701 
Sot5700,82692.421,241.001,061 
Sot5710,16312.719,99221,811 
Sot5720,50132.719,97681,761 
Sot5730,37192.421,24450,231 
Sot5740,54552.421,23660,391 
Sot5750,21082.989,09315,051 
Sot5760,17372.719,98236,231 
Sot5770,48452.719,98658,911 
Sot5780,11242.421,26136,071 
Sot5790,37892.719,98515,301 
Sot5809,29422.421,2311.251,701 
Sot5820,03092.421,3637,411 
Sot5830,23802.421,22288,131 
Sot5840,38932.421,22471,291 
Sot5850,285510.760,561.536,071 
Sot5860,07903.631,90143,461 
Sot5870,685913.599,874.664,081 
Sot5880,11392.421,25137,891 
Sot5890,04192.421,2450,721 
Sot5900,08522.719,95115,871 
Sot5910,12722.421,23153,991 
Sot5921,02772.421,231.244,151 
Sot5940,30662.719,96416,971 
Sot5961,367610.760,567.358,071 
Sot5970,02063.632,0437,411 
Sot5980,06542.421,2579,171 
Šid5990,73572.989,091.099,541 
Šid6000,96782.989,091.446,421 
Šid6010,56002.989,09836,951 
Šid6020,50792.989,09759,081 
Šid6030,24742.989,09369,751 
Šid6040,173914.945,491.299,511 
Šid6050,13989.415,81658,161 
Šid6080,625114.945,464.671,201 
Šid6090,630413.599,874.286,681 
Šid6130,88462.989,091.322,071 
Šid6140,20772.989,07310,421 
Šid6150,37962.989,09567,331 
Šid6160,73542.989,091.099,091 
Šid6172,36162.989,093.529,521 
Šid6180,455510.760,572.450,721 
Šid6190,34322.989,10512,931 
Šid6200,23592.989,11352,561 
Ukupno 435,6785    

2. Uvid u dokumentaciju: grafički pregled katastarskih parcela po katastarskim opštinama i spisak parcela po formiranim javnim nadmetanjima (kompleksima), koja su predmet izdavanja u zakup i na korišćenje, može se izvršiti u zgradi opštine ŠID, u kancelariji br Uslužni centar opštine Šid svakog radnog dana od 07 do 15 časova , kao i na veb prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište.

Kontakt osoba Dejan Vučenović, tel. 022/712-022.

3. Zemljište iz ovog oglasa daje se u viđenom stanju.

4. Obilazak poljoprivrednog zemljišta, koje se daje u zakup i na korišćenje može se izvršiti:

KODanaOd (časova)
Adaševci21.05.202107
Bačinci21.05.202107
Batrovci21.05.202107
Berkasovo21.05.202107
Bingula21.05.202107
Đipša21.05.202107
Erdevik21.05.202107
Gibarac21.05.202107
Ilinci21.05.202107
Jamena21.05.202107
Kukujevci21.05.202107
Ljuba21.05.202107
Molovin21.05.202107
Morović21.05.202107
Privina Glava21.05.202107
Šid21.05.202107
Sot21.05.202107
Vašica21.05.202107
Višnjićevo21.05.202107

5. Ukoliko nakon raspisivanja Oglasa za javno nadmetanje za zakup i na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini dođe do promena površine iz oglasa po bilo kom zakonskom osnovu, dalji postupak davanja poljoprivrednog zemljišta u zakup i na korišćenje će se sprovesti samo za tako utvrđenu površinu zemljišta.

6. Sve troškove koji nastanu po osnovu zakupa i korišćenja poljoprivrivrednog zemljišta u državnoj svojini snosi lice koje dobije to zemljište u zakup, odnosno na korišćenje.

7. Zemljište iz ovog Oglasa daje se u zakup i na korišćenje isključivo za poljoprivrednu proizvodnju, ne može se koristiti u druge svrhe.

8. Poljoprivredno zemljište u državnoj svojini grupisano u jedinice javnih  nadmetanja označenih * i ** u tabeli tačke 1. ovog oglasa nije bilo izdato najmanje poslednje tri agroekonomsk godine i nije bilo predmet korišćenja.

9. Zemljište iz ovog oglasa ne može se davati u podzakup.

II

– Uslovi za prijavljivanje na javno nadmetanje-

1.              Pravo učešća u javnom nadmetanju za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini ima:

-fizičko i pravno lice koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u aktivnom statusu najmanje tri godine.

2.              Pravo učešća u javnom nadmetanju za davanje na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih * i ** u tabeli tačke 1. ovog oglasa ima:

-za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih * u tabeli tačke 1. ovog oglasa ima fizičko i pravno lice koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u

aktivnom statusu;

-za  brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih ** u tabeli tačke 1. ovog oglasa ima pravno lice i preduzetnik koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u aktivnom statusu, koje je u svojstvu pretežne delatnosti registrovano ili ima u osnivačkom aktu navedenu energetsku delatnost propisanu zakonom kojim se uređuje oblast energetike, a za čije obavljanje se koriste obnovljivi izvori od biomase i stočarstva i da u roku od tri godine od dana zaključenja ugovora o korišćenju zemljišta dostavi dokaz o pribavljenoj upotrebnoj dozvoli za energetski objekat za čiji rad se planira korišćenje obnovljivih izvora od biomase koji glasi na ime lica sa kojim je zaključen ugovor o korišćenju, u suprotnom ugovor prestaje da važi, a Registrovanom poljoprivrednom gazdinstvu se

utvrđuje pasivan status .

3.              Postupak javnog nadmetanja sprovodi se elektronskim putem, preko veb-aplikacije za sprovođenje javnog nadmetanja –  https://gp.upz.minpolj.gov.rs/InzemBid (u daljem tekstu: Aplikacija) koja se nalazi na zvaničnoj veb-prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište.

4.              Postupak javnog nadmetanja održava se ako je blagovremeno dostavljena najmanje jedna uredna prijava na javni oglas u Aplikaciji za sprovođenje javnog nadmetanja  i ako se dostavi dokaz o uplati depozita za svako javno nadmetanje pojedinačno.

5.              Ponuđač je dužan da zajedno sa prijavom  za javno nadmetanje dostavi dokaz o uplati depozita u tačnom dinarskom iznosu navedenom u tabeli tačke 1. ovog oglasa, za svako javno nadmetanje pojedinačno, na račun opštinske uprave ŠID broj: 840-1074804-93, osim ako je za jedinicu javnog nadmetanja utvrđen iznos depozita manji od 1.000 dinara, ponuđač ne mora da uplati depozit i dostavi dokaz radi učešća na javnom nadmetanju za tu jedinicu javnog nadmetanja.

6.             Svim ponuđačima, osim najpovoljnijem, uplaćeni depozit će se vratiti  nakon javnog nadmetanja. Najpovoljnijem ponuđaču depozit će biti uračunat u godišnju zakupninu. Ako najpovoljniji ponuđač odustane, najpovoljnijim ponuđačem smatra se lice koje je sledeće po redu na rang listi ponuđača. U slučaju da najpovoljniji ponuđač odustane od svoje ponude depozit se ne vraća.

7.              Najpovoljniji ponuđač jeste ponuđač koji ispunjava uslove za zakup i korišćenje poljoprivrednog zemljišta iz zakona kojim se uređuje poljoprivredno zemljište i ponudi najvišu cenu zakupa za  jedinicu javnog nadmetanja.

8.              Ako se za jedinicu javnog nadmetanja prijavi više učesnika koji ispunjavaju uslove za zakup i korišćenje poljoprivrednog zemljišta i koja su ponudila najvišu cenu zakupa u istom iznosu, daje se u zakup onom ponuđaču čija je prijava prva pristigla u Aplikaciju.

9.              Pravo zakupa i korišćenja poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini nemaju pravna i fizička lica upisana u Registar poljoprivrednih gazdinstava koja:

1) su u pasivnom statusu;

2) nisu ispunila sve obaveze iz prethodnih ili tekućih ugovora o zakupu poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini;

3) su izvršila ometanje poseda poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini;

4) su narušavala nesmetano odvijanje bilo kog dela postupka javnog nadmetanja prilikom davanja poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini u zakup;

5) su bespravno koristila poljoprivredno zemljište u državnoj svojini;

6) su dala zakupljeno poljoprivredno zemljište u državnoj svojini u podzakup.

III

– Dokumentacija za prijavljivanje na javno nadmetanje –

1.  Ispunjenost uslova za prijavljivanje na javno nadmetanje za zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini ponuđač dokazuje sledećom dokumenatacijom:

– za fizičko  lice:

-potvrda o aktivnom statusu iz Registra poljoprivrednih gazdinstava za tri godine;

-lična karta ili očitana lična karta za lične karte sa čipom.

– za pravno lice:

-potvrda o aktivnom statusu iz Registra poljoprivrednih gazdinstava za tri godine;

-izvod iz privrednog registra (ne stariji od šest meseci).

2. Ispunjenost uslova za prijavljivanje za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za poljoprivrednu proizvodnju za brojeve jedinica javnih nadmetanja označeni * u tabeli tačke 1. ovog oglasa ponuđač dokazuje sledećom dokumenatacijom:

-za fizička lica ličnom kartom ili očitanom ličnom kartom za lične karte sa čipom i potvrdom o aktivnom statusu u Registru poljoprivrednih gazdinstava ;

– za pravna lica izvodom iz privrednog registra (ne stariji od šest meseci) i potvrdom o aktivnom statusu u Registru poljoprivrednih gazdinstava;

3. Ispunjenost uslova za prijavljivanje na javno nadmetanje za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora od biomase i stočarstva ponuđač za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih ** u tabeli tačke 1. ovog oglasa dokazuje sledećom dokumenatacijom:

-potvrdom o aktivnom statusu u Registru poljoprivrednih gazdinstava;

-izvodom iz privrednog registra (ne stariji od šest meseci), odnosno osnivačkim aktom kao dokaz da je registrovano za energetsku delatnost za čije obavljanje se koriste obnovljivi izvori od biomase i stočarstva.

Ponuđač se prijavljuje i prilaže skeniranu, odnosno fotografisanu dokumentaciju kojom dokazuje ispunjenost uslova za ostvarivanje prava zakupa i korišćenja putem Aplikacije , i to:

1. za zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini dokumentaciju navedenu u delu III tačka 1. ovog oglasa i dokaz o uplati depozita;

2. za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za poljoprivrednu proizvodnju dokumentaciju navedenu u delu III tačka 2. ovog oglasa;

3. za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora od biomase i stočarstva dokumentaciju navedenu u delu III tačka 3. ovog oglasa;

Ponuđač odgovara za tačnost podataka koje unosi u Aplikaciju, kao i za verodostojnost isprava koje prilaže, a koje moraju da budu čitljive.

IV

– Rok za podnošenje prijave –

Rok prijavljivanje i   podnošenje dokumentacije u Aplikaciju je do 12:00 sati, dana

26.05.2021. godine.

Nepotpune prijave neće se razmatrati.

Jednom podneta prijava sa ponudom ne može se menjati.

V

– Javno nadmetanje –

Otvaranje ponuda  za davanje u zakup  i na korišćenje zemljišta iz dela I. tačke 1. ovog oglasa održaće, i to:

KODanaPočetak u (časova)
Adaševci03.06.202112:00
Bačinci03.06.202112:00
Batrovci03.06.202112:00
Berkasovo03.06.202112:00
Bingula03.06.202112:00
Đipša03.06.202112:00
Erdevik03.06.202112:00
Gibarac03.06.202112:00
Ilinci03.06.202112:00
Jamena03.06.202112:00
Kukujevci03.06.202112:00
Ljuba03.06.202112:00
Molovin03.06.202112:00
Morović03.06.202112:00
Privina Glava03.06.202112:00
Šid03.06.202112:00
Sot03.06.202112:00
Vašica03.06.202112:00
Višnjićevo03.06.202112:00

Nakon isteka roka za prijavu iz dela IV ovog oglasa, a pre dana određenog za otvaranje ponuda iz dela V ovog oglasa, nadležni organ jedinice lokalne samouprave utvrđuje ispunjenost uslova za ostvarivanje prava zakupa i korišćenja svih podnosilaca zahteva na osnovu dokumentacije priložene u Aplikaciji.

Na dan otvaranja ponuda, iz dela V ovog oglasa, iz Aplikacije se prema visini ponude automatski formira rang lista ponuđača za koje je utvrđeno da ispunjavaju uslove za zakup i korišćenje poljoprivrednog zemljišta.

Rang lista ponuđača objavljuje se na zvaničnoj veb – prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište i sadrži spisak lica koji ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava zakupa i korišćenja poljoprivrednog zemljišta rangiranih prema visini ponude, vreme dostave zahteva i spisak lica koji ne ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava zakupa poljoprivrednog zemljišta.

VI

– Plaćanje zakupnine –

Zakupnina će biti preračunata u evre po srednjem kursu Narodne banke Srbije na dan otvaranja ponuda  .

Zakupnina se plaća unapred u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu Narodne banke Srbije na dan uplate.

VII

– Uplata zakupnine i sredstva obezbeđenja plaćanja –

Najpovoljniji ponuđač je u obavezi da u roku od 8 dana od pravnosnažnosti odluke dostavi dokaz o uplati zakupnine u iznosu utvrđenom pravosnažnom odlukom o davanju u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini, umanjenom za iznos uplaćenog depozita, koje će dostaviti Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede preko opštinske uprave opštine ŠID.

Ukoliko je period zakupa duži od jedne godine, zakupnina se plaća najkasnije do

30.septembra za svaku narednu godinu zakupa, a uz uplatnicu za prvu godinu zakupa potrebno je dostaviti i :

–   garanciju poslovne banke u visini godišnje zakupnine poljoprivrednog zemljišta ili

–   ugovor o jemstvu između Ministarstva kao poverioca i pravnog lica kao jemca ili

–   dokaz o uplati depozita u visini jedne godišnje zakupnine kao sredstvo obezbeđenja plaćanja zakupnine, a koji će se u slučaju redovnog plaćanja računati kao plaćena zakupnina za poslednju godinu zakupa. Ovu odluku objaviti na veb prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište,  u dnevnom listu/službenom glasilu jedinice lokalne samouprave/lokalnom listu/ na oglasnoj tabli opštinske uprave ŠID i mesnim kancelarijama, i na veb prezentaciji opštine ŠID, s tim što će se rok za podnošenje prijave računati od dana objavljivanja na veb prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište.

REPUBLIKA SRBIJA OPŠTINA ŠID Predsednik opštine

Broj: 320-24/2021-IV-94

Dana: 13.05.2021. godine

Predsednik opštine

Zoran Semenović